X Turniej Tenisa Stołowego - relacja

W środę, 17 lutego 2016 r., w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Dzierzgoniu został rozegrany X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia, którego organizatorami byli: Urząd Miejski w Dzierzgoniu, Dzierzgoński Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu oraz Szkoła Podstawowa w Bągarcie. W Turnieju wzięło udział 22 zawodniczki i zawodników z Bągartu, Bruku, Dzierzgonia, Jankowa, Jasnej, Malborka, Postolina, Sztumu, Świętego Gaju i Tolkmicka. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych grali systemem „każdy z każdym”, zaś chłopcy z gimnazjum i szkół średnich oraz zawodnicy w kategorii open, systemem „do dwóch przegranych”.  Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazali się:
3. Marek Gutjar, Malbork
Mecze niejednokrotnie były bardzo zacięte, walka w nich toczyła się do ostatniej piłki, czego przykładami były pojedynki o pierwsze miejsca w kategorii open i wśród chłopców z gimnazjum, w których, w kategorii open, Adam Czuba pokonał Andrzeja Żółtowskiego 3 : 1, w setach do 4, 5 i 6, przegrywając pierwszego seta do... 19! – wynik bardzo rzadko zdarzający się w rozgrywkach tenisa stołowego, zaś set ten był ozdobą Turnieju. Z kolei Andrzej Żółtowski w meczu o drugie miejsce pokonał Marka Gutjara  także 3 : 1, w setach do 11, 7, -9, 11. Niemniej zaciętym pojedynkiem okazał się mecz o pierwsze miejsce wśród chłopców z gimnazjum, w którym Bartosz Sosnowski pokonał Krzysztofa Andrzejewskiego wprawdzie 3 : 0, lecz jedynie do 9, 10 i 11.
Mimo tak zaciętych pojedynków, turniej był rozgrywany w atmosferze fair play, co było zasługą wszystkich startujących zawodniczek i zawodników. Gratulujemy im udziału w Turnieju i okazanej prawdziwie sportowej postawy.